Jdi na obsah Jdi na menu
 


             MIKEY WAY


Jméno : Mikey je vlastně zkratka jeho jména Michael, což v Hebrejštině znamená - "Kdo je jako Bůh?"
Datum narození: 10. září 1980
Místo narození: Newark, New Jersey
Hraje na baskyratu: (typy Highway 1 Precision bass and a Fender Standard Precision bass)

ObrazekMikey se začal učit hrát na baskytaru, aby se mohl stát členem nové skupiny svého bráchy, Gerarda.
Je odpovědný taky za jméno skupiny, které vzešlo z recenze románu Irvina Welshe.
Mikey Way se narodil jako Michael James Way, v září 1980 v Newarku v New Jersey, kde také vyrostl. Je mladší brácha Gerarda Waye (má s ním velice blízký vztah a je jako on napůl Skot a napůl Ital). Wayovi jsou příbuzní s Joem Roganem (Host of the NBC game, stunt show Fear Factor a hrál v sitcomu News Radio) - Joe je syn bratrance Mikeyho mámy.

Dětství
Jak rostl, pracoval postupně pro Barnes & Noble, kromě toho byl asistentem v Eyeball Records (společnost, která v roce 2002 vydá debutové album My chemical romance "I brought you my bullets, you brought me your love"). První koncert na kterém byl, byl koncert Smashing Pumpkins.

Mikey je baskytarista My chemical romance a právě jen proto se na tento nástroj učil, aby zde působil hned co vypadne ze školy. Hraje na dvě baskytary - hraje na Highway 1 Precision Bass a Fender Standard Precision Bass. Vymyslel taky jméno skupiny, které vzešlo z recenze románu Irvina Welshe : Ecstasy (extáze) - Three Tales of Chemical Romance (Tři povídky o chemické lásce). Jeho a Gerardova babička jim koupila první dodávku na turné. Během prvního koncertu My chemical romance pil Mikey spoustu likéru, aby tak zamaskoval svou extrémní trému.

Astma, zranění
Mikey je krátkozraký, má astma a ještě k tObrazekomu kouří. Často dává do mikrovlnky kovové věci a jednou si vzal do sprchy dokonce přenosný radiátor. V současné době miluje skupinu Anthrax (viz.tičko :-)), hororové filmy od Schlocka a sushi - říká, že by ho mohl sníst tolik, kolik váží on sám.
Mikey je dítě štěstěny, protože vzhledem ke svým zdravotním problémům, které dosud měl - potíže s játry, zlomené prsty na noze (impozantní bitva s cihlovou zdí) a rozmanité dýchací infekce - má možnost jistit skupinu, My chemical romance, v týlu jako baskytarista.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář